سال "همت مضاعف و کار مضاعف" نوید بخش سعادت و پیشرفت گرامی باد

حضرت آیت الله خامنه ای ، با اشاره به نامگذاری سال 1389 ،به نام سال      همت مضاعف ، کار مضاعف ، افزودند : شعارهای هر سال ، نمایشی و تشریفاتی نیست و طبعا همه مشکلات را هم حل نمی کندبلکه انگشت اشاره ای است که راه و روش را نشان می دهد که امسال نیز با توجه به اهداف بلندتر ملت و کشور،  باید همتی برتر فراهم آورد و کارهای بیشتر و جدی تر انجام داد .
رهبر انقلاب اسلامی  ، با اشاره به برخی اقدامات و تحقیقات مسئولان در سال گذشته برای اصلاح الگوی مصرف افزودند : تا تحقق این هدف ، فاصله فراوانی داریم اما مهم این است که این شعار اساسی را دنبال کنیم چرا که تا الگوی مصرف اصلاح نشود ، مشکلات همچنان وجود خواهد داشت .
حضرت آیت الله خامنه ای ، علم و تحقیق را یکی از مهمترین عرصه های تجلی عملی شعارامسال دانستندوافزودند:دانشگاهها و مراکزتحقیقاتی درهمه زمینه ها ، اهداف بلندی را مد نظر قرار دهند و با همت برتر و کار متراکم تر ، بسوی این اهداف افتخار آفرین حرکت کنند تا ایران عزیز ، پس از گذشت چند دهه ، به مرجع علمی جهانیان تبدیل شود .
ایشان ، همت مضاعف وکار مضاعف در استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود را موجب رفاه و رونق زندگی ملت برشمردند و در همین زمینه لایحه هدفمند کردن یارانه ها را ، بسیار مهم خواندند.
رهبر انقلاب ، سرمایه گذاری  و کار آفرینی را ازدیگر عرصه های تحقق شعار سال جدید دانستند و افزودند : کسانی که سرمایه و امکانات دارند با همت بهتر و پرهیز از اسراف و بیهوده خرجی ، دارایی خود را در راه کار آفرینی و    سرمایه گذاری بکار گیرند .
حضرت آیت الله خامنه ای ، " تولید فکر ، کتابخوانی و افزایش معلومات عمومی"  را از دیگر عرصه هایی دانستند که نیازمند همت مضاعف وکار مضاعف است .
ایشان در همین زمینه خاطر نشان کردند ایجاد کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاهها و حوزه ها می تواند جریان سیال فکری بسیار با ارزشی در جامعه بوجود آورد .
رهبر انقلاب ، مبارزه با فقر وفساد و بی عدالتی را مهمترین عرصه نیازمند "همت بالاتر و  کار متراکم تر"  خواندند و بر تلاش بی وقفه  برای تحقق این هدف اساسی تاکید کردند .
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید علی خامنه ای

/ 0 نظر / 3 بازدید